Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi

Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi Hizmeti


Kurumların tercihine bağlı olarak proaktif güvenliğin temel bileşenlerinden olan sızma testi çalışmaları, (genellikle) maliyet faktöründen dolayı yılda bir kez yapılmaktadır. Oysa ki orta ve büyük ölçekli firmaların kullandığı IT sistemlerinde ortalama olarak her hafta kritik öneme sahip güvenlik açıklıkları ortaya çıkmaktadır.

Firmaların sızma testi yaptırmadığı zaman aralığında İnternet üzerinden otomatize bir şekilde düzenli olarak güvenlik taraması yapabilmesi için Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetim Aracı geliştirilmiştir.

Düzenli zafiyet tarama ve yönetim aracı kullanımında öncelikle kurumun varlıkları sisteme tanımlanır. Ardından da düzenli aralıklarla güvenlik tarama istekleri gönderilir. Güvenlik tarama istekleri Yönetim Aracı yöneticilerine gelir, talep ve varlığın tipine göre (Network, Sistem, Uygulama gibi) güvenlik taramaları gerçekleştirilir.

Buradan Hızlıca Teklif Alabilirsiniz

Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi


Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetim Aracı kullanarak tek merkezden tüm güvenlik risklerinizi yönetebilirsiniz.Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetim Aracı UVM, birden fazla güvenlik açığı tarama yazılımı kullanan kurumlar için merkezi güvenlik açığı ve risk yönetim platformu olarak tasarlanmıştır. Kullanılan tarama yazılımları ve sızma testleri sonuçlarında ortaya çıkan güvenlik zafiyetlerinin siber istihbarat bilgileriyle önceliklendirmesi, sistem, ağ, uygulama ve veritabanı yöneticilerine atanması, Active Directory üzerinden takibi ve korelasyon amaçlı SIEM sistemine gönderilmesi Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetim Aracı’nın en önemli özelliklerindendir.

IT sistemlerinde her hafta yüksek ve kritik öneme sahip güvenlik açıklıkları yayınlanmaktadır.