EndPoint (Uç Nokta) Güvenlik İzleme

Uç Nokta (EndPoint) Güvenlik İzleme Hizmeti


Endpoint Detection and Response (EDR) güvenliği gelişmekte olan bir teknolojidir. Terim, şüpheli etkinlikleri ve sunucu ve uç noktalar üzerindeki sorunları tespit etmeye, araştırmaya ve azaltmaya odaklanan bir araç ve çözüm kategorisini tanımlar.

EDR yani uç nokta güvenlik izleme çözümleri, uç noktalarda daha zengin davranış temelli anormal durum tespiti ve görünürlük için geleneksel imza tabanlı teknolojileri desteklemektedir. Katmanlı network ve güvenlik yapılarının kurumları yeteri kadar korumadığı artık tüm firmalar tarafından anlaşılmış durumdadır. Gelişmiş kalıcı tehditler (APT) ve özelleştirilmiş hedefe yönelik kötü amaçlı yazılım saldırısı araçları, geleneksel imza tabanlı antivirüs çözümlerini bypass edebiliyor.

Buradan Hızlıca Teklif Alabilirsiniz

Endpoint Neden Önemli?


Gerekli olan güvenlik önlemlerini aldıktan sonra, firmaların yoğunlaşmaları gereken alan çalışanları için “Farkındalık” olmaya başladı. Eğer kurum içi ağınızda (network) neler olup bittiğini göremiyorsanız, “Göremediğiniz noktaları yönetemezsiniz” ve başınıza gelecek olan tehlikeleri de çok geç olduğunda fark edebilirsiniz.

Bir kuruluş yüz binlerce uç noktaya sahip ve denetliyor olabilir, ancak bir saldırganın yalnızca bu uç noktalardan herhangi birini ihlal etmesi sisteme sızması için yeterli olacaktır. Gelişmiş atakları günümüz güvenlik çözümleri ile maalesef ki %100 engelleyemiyoruz. Saldırganı fark etmek ve kurum ağınızda ne yaptığını görebilmek için tüm kuruluşunuz da ölçeklendirebileceğiniz bir çözüme ihtiyacınız var.