Bulut Yedekleme Çözümleri

Bulut Yedekleme Nedir?


NarDC' nin bulut ortamında sunduğu Sunucu Yedekleme sistemi Bulut Yedekleme, disk tabanlı bir yedekleme (backup) ve yedekten geri dönme (recovery) sistemidir. Bulut Yedekleme, bulut sunucunuzun içerisindeki dosyaların yedeklenmesini sağlar.

Bulut Yedekleme ile yedeklenen veriler günlük olarak şifrelenerek NarDC sunucularında depolanır. Yedeği alınan bulut sunucunuzun geri yüklenmesi tümüyle sağlanır. Bulut yedekleme servisinde sunucularınızın yedekleri sizin tercih edeceğiniz periyotlarla alınır (Günlük, Haftalık, Aylık). Geri yükleme sırasında veri, uygulama vs. aktarımı %100 güvenli olarak sağlanırken, hiçbir şekilde data kaybı yaşanmaz.

Teklif İste

Bulut Yedeklemede Bilinmesi Gerekenler


  • Bulut Yedekeleme, sunucu yedekleme servisi için ek bir donanım veya yazılım satın almanız gerekmez. Yedekleme için gereken altyapı NarDC'nin bulut yapılandırması üzerinden sunulur. Bulut Yedekleme; sunucu yedekleme servisinden yararlanabilmek için, NarDC' nin Bulut Sunucu servisini kullanıyor olmanız gerekmektedir.
  • Bulut Yedekleme sunucu yedekleme çözümünün dosya bazlı yedekleme (file backup) ve imaj olarak yedekleme (image backup) olmak üzere iki çeşidi vardır.
  • Dosya bazlı yedekleme (file backup) özelliği ile, kurum operasyonlarında kullandığınız Cloud Sunucular, desktop/laptop bilgisayarlar, mobil cihazlar (akıllı telefon, android vs.) gibi bulut ortamında bulunan verilerinizin tümü yedeklenir ve gerektiğinde eksiksiz olarak geri yüklenir (restore).
  • Bulut Yedekeleme servisinin, imaj olarak yedekleme (image backup) özelliği ise işletim sistemi ve tüm sanallaştırma platformunuzun yedeklemesini sağlar.
  • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin %65 i Bulut Yedeklemeyi Tercih Ediyor.
  • Sanallaştırma teknolojisine geçerken, uygun yazılımı bulmak; doğru sunucu, veri depolama ve network altyapısını seçmek gibi zorluklarla karşılaşabilirsiniz.
    NarDC 'nin benzersiz saha tecrübesinden yararlanarak VMware ve Hyper-V çözümlerimizle standartlara dayalı bir sanallaştırma stratejisi oluşturup, kısa sürede hayata geçirebilirsiniz.