DoS, DDoS Testleri ve Koruma

DoS, DDoS Testleri ve Koruma Hizmeti


DDoS, güvenlik üçgeninin erişilebilirlik ayağına yönelik yapılan, hedefin hizmet vermesini engellemeyi amaçlayan ve dağıtık kaynaklardan gerçekleştirilen servis reddi saldırısı çeşididir.

DDoS saldırılarını engellemenin en zor yanı, yoğun istek altında gerçek kullanıcı trafiği ile saldırı trafiğinin ayrıştırılmasıdır.

DDoS gibi zafiyet tabanlı olmayan saldırılar, imza tabanlı IPS sistemleriyle engellenememektedir. Mevcut bir çok IPS ve Firewall çözümü DDoS saldırıları karşısında iki seçenek sunmaktadır; yüklü trafik geldiğinde belirli limitin üzerindeki tüm paketleri engelle veya paket incelemeyi devre dışı bırak. Limit üzeri paket engelleme, rastgele paket engelleyerek gerçek kullanıcıların servislere erişimine engel olduğu için saldırganların amacına ulaşmasını sağlar. Güvenlik sisteminin analizi devre dışı bırakması ise saldırganın ağ içerisindeki zafiyetleri suiistimal etmesine imkan tanır.

Buradan Hızlıca Teklif Alabilirsiniz

DoS, DDoS Yol Haritası


DDoS saldırılarına hedef olmadan altyapınızı test ettirmek ve uzmanların gözetiminde ağ altyapısının düzenlenmesi bu noktada alınabilecek önlemlerin en başında gelmektedir. DOS ve DDOS konusunda dokuz yıllık deneyime sahip sertifikalı uzmanlarımız tarafından kurumunuza gelebilecek tüm DDoS ataklarının gerçek ortamlarda “botnet ve benzeri illegal sistemler kullanmadan” özel olarak geliştirdiğimiz yazılımlarla test edebiliyoruz.

İntenet üzerinden gelebilecek tüm DDoS atak tiplerine karşı 5 Mbps – 5 Gbps arasında düzenli testler ve sistemlerinizi gelebilecek DDoS saldırılarına karşı durumunun raporlaması yapılmaktadır. DDoS testleri klasik performans testlerinden farklı ve kurumunuza özel olarak gerçekleştirilir.

Bu hizmet saldırı anında ya da saldırı sonrasında DDoS ataklarının incelenmesi, hukuki açıdan gerekli kanıtların toplanması ve sunulması gibi hizmetleri kapsamaktadır. DDoS engelleme çözümleri için yapılması gerekenler ilk bir saatlik test sonrası kuruma çözüm önerisi olarak sunulabilir.