Sızma Penetrasyon Testi

Penetrasyon Testi - Pentest


Penetrasyon testi - Pentest şirketin güvenlik becerilerini üst düzeyde tutmak, dışarıdan gelebilecek saldırıları görüp önlem almak, sistemlerinize yapılan yatırımı güvende tutmak ve en önemlisi de güvenlik açıkları nedeniyle oluşabilecek bilgi kayıplarına engel olabilmek için yapılmalıdır.

Penetrasyon Testi / Pentest - Sızma Testi Türleri

1-) BlackBox Pentest (Siyah Kutu Penetrasyon Testi); Siyah kutu penetrasyon testi saldırı yapılacak network hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan yapılan saldırı türüdür.

2-) WhiteBox Pentest (Beyaz Kutu Penetrasyon Testi); Beyaz kutu penetrasyon testi network üzerindeki tüm sistemlerden bilgi sahibi olarak yapılan sızma testi türüdür.

3-) GreyBox Pentest (Gri Kutu Penetrasyon Testi); Gri kutu penetrasyon testi iç network de bulunan yetkisiz bir kullanıcının sistemlere verebileceği zararın analiz edilmesini sağlar. Veri çalınması, yetki yükseltme ve network paket kaydedicilerine karşı network zayıflıkları denetlenir.

Buradan Hızlıca Teklif Alabilirsiniz

Penetrasyon Testi / Pentest - Sızma Testi Raporlama


Test Sırasında
. Günlük olarak yapılan işlemlerin mesai bitiminde raporlanması
. Zayıflıklar ve Exploitler
. Yetkisiz veriye ulaşılması, trafik anormallikleri

Test Sonrasında
. Yapılan güvenlik testleri sonucu bulunan zayıflıklar ve çözüm önerilerinin sunulması.
. Güvenlik politikalarının belirlenmesi ve uygulanması konusunda önerileri içerir.

Doğrulama Testi
. Güvenlik testi tamamlanıp rapor sunulduktan sonra kurum zayıflıkların kapatıldığını belirterek tekrar doğrulama testi talep edebilir. Doğrulama testi Güvenlik testi sonuç raporunda tespit edilen zayıflıkların tekrar tespit edilip edilmediğinin doğrulaması için uygulanmaktadır.