Red Teaming Hizmeti ve Metodolojisi

Red Teaming Hizmeti


Red Teaming bir kurumun güvenlik cihazlarını, ağlarını, çalışanlarını, uygulamalarını ve fiziksel güvenlik kontrollerini gerçek hayattaki bir saldırıya ne düzeyde dayanabileceğinin ölçümlenmesi için tasarlanan tam kapsamlı ve çok katmanlı saldırı simülasyonudur. Şirketlerin güvenlik ekiplerinin, kurumun gerçek bir saldırı karşısında ne kadar iyi bir sonuç alacağını test etmeleri için özel bir yol sunmaktadır. İyi kurgulanmış bir Red Teaming aşağıdaki ilgili güvenlik açıklarını ve teknoloji altyapısındaki, insan gücündeki ve fiziksel güvenlik ile alakalı riskleri ortaya çıkaracaktır.

Red Teaming operasyonları sırasında, yüksek eğitimli güvenlik danışmanları potansiyel fiziksel, donanım, yazılım ve insan zafiyetlerini ortaya çıkarmak için saldırı senaryolarını yürürlüğe koymaktadır. Bu sayede Red Teaming, kötü niyetli kişilerin şirket sistemlerini ve ağlarını tehlikeye atma veya veri ihlallerine olanak verme fırsatlarını da ortaya çıkarmaktadır.

Buradan Hızlıca Teklif Alabilirsiniz

Red Teaming Metodolojisi


Red Team Operasyonu, dünya çapında kabul görmüş ve endüstri standartlarını kullanarak tutarlı bir şekilde yürütülmelidir. Sağlıklı bir operasyon gerçekleştirmek için endüstri standartlarını temel alıp kullanılmalıdır. Temel alınan standartlar NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence (NATO CCDCOE), Open Web Application Security Project (OWASP), The Penetration Testing Execution Standard (PTES), ABD Ordusu Red Team El Kitabı v7 (US Army Red Teaming Handbook v7) şeklinde sıralanır.

Red Teaming Metodolojisinin detayları aşağıdaki gibidir.

1. Keşif (Reconnaissance)
2. Silahlanma (Weaponization)
3. Gönderim (Delivery)
4. İstismar (Exploitation)
5. Komuta ve Kontrol (Command & Control)
6. Hedefe İlerleme (Actions on Objective)

Red Teaming’in amacı sadece çevreyi ve çevredeki sistemleri test etmek değil, aynı zamanda insanlarınızı ve süreçlerinizi de test etmektir.